Smaller Default Larger

Reakce po léku

To, jaká reakce nastane po léku je naprosto individuální záležitost, a závisí zejména na tom, co všechno v sobě máte uložené, kolika emočními zraněními jste během života prošli a jak hluboké ve vás tato zranění zanechala stopy. Mohou se vám začít vracet nepříjemné věci z vašeho života, které jste nechtěli řešit, které jste v sobě potlačili. Můžete cítit vztek nebo jiné potlačené emoce, které jste se dosud neodvažovali projevit. Mohou se vám začít vybavovat nejrůznější situace z vaší minulosti, na něž již jste dávno zapomněli, ale ony ve vás stále byly. Na fyzické úrovni se vám mohou vracet nemoci, které jste již kdysi prodělali, můžete se cítit unavení. Hloubka utrpení je přímo úměrná tomu, co si řešíme. Tyto stavy však postupně odezní a vy najdete rovnováhu na nové, vyšší rovině zdraví. Kromě odeznění fyzických příznaků nemoci se budete cítit chápavější k potřebám svým i ostatních lidí, prohloubí se vám intuice, budete lépe vědět kdo jste a proč jste tady, stanete se svobodnější a sebevědomější.

 

Někdy pacienti nesprávně hodnotí svoje reakce - stěžují si sami, nebo častěji jejich okolí, kde se najednou bere ta agresivita, vztek a jiné negativní emoce v do té době tak mírném a hodném člověku. Je potřeba si uvědomit, že všichni máme v sobě negativní pocity, které potlačujeme, abychom byli akceptovaní svým okolím. Ty se z nás v průběhu léčby uvolňují. Postupně se bude také měnit vaše myšlení a chování. Potom můžete cítit podobné změny ve svém životě, jako popisují v průběhu léčby někteří pacienti:

 • Cítím se lépe psychicky
 • Jsem to víc já
 • Dokážu víc vyjádřit co cítím
 • Dokážu lépe žít bez vlivů okolí
 • Jsem schopen se lépe vyrovnávat se životními situacemi
 • Jsem tvořivější
 • Nastalo víc změn v mém životě
 • Mám méně stresů a lépe se s nimi dokážu vyrovnat
 • Někam jsem se posunul
 • Cítím změnu ve vztahu ke svému okolí
 • Změnila se moje úroveň vnímání určitých situací
 • Mám větší svobodu myšlení, projevu

 

Homeopatické léky do člověk nic nepřidávají, jen uvolňují, rozpouštějí to zablokované v nás. Proto, jsou-li dodrženy základní zásady léčby klasickou a postklasickou homeopatií (užití pouze jednoho léku v jednom čase, nekombinování více homeopatických léků dohromady apod...), tato léčba nám nemůže nikterak ublížit, může nám pouze pomoci uvolnit to, co v nás bylo a je nashromážděné, a co z nás prostřednictvím homeopatických zhoršení odchází pryč. Homeopatická zhoršení jsou tedy důležitou součástí léčby klasickou a postklasickou homeopatií, neboť nám pomáhají zbavovat se naší zátěže z minulosti - fyzické i psychické, a umožňují nám tak, abychom si tuto zátěž s sebou již nenesli do budoucnosti (a neměli z těchto neřešených věcí v budoucnosti nějakou vážnější patologii - fyzickou či psychickou). Homeopatická zhoršení jsou tedy určitou formou očisty - psychické, fyzické, nebo obojí, a jejich prostřednictvím si pracujete na zlepšování svého zdravotního stavu do budoucnosti - léčba klasickou a postklasickou homeopatií je tedy výborná prevence.