Smaller Default Larger

Seznam dosud zodpovězených otázek, odpovědí a témat

Bachovy esence

1. Hezký den, mohu při léčbě klasickou homeopatií užívat i Bachovy esence? Díky, Zuzana

Dobrý den, Bachovy květové esence nemohou léčbu klasickou homeopatií nahradit, ale dají se s léčbou klasickou homeopatií kombinovat, a nemusíte se obávat, že byste si jimi nějak negativně ovlivnila průběh léčby klasickou homeopatí.

homeopati nelékaři

2. Ačkoli mě zajímají všechny ty věci okolo astrologie, léčitelství atd., o homeopatii toho zatím mnoho nevím. Proto mě udivilo, že se jí zabývají i nelékaři? Děkuji za odpověď. Iva

Vážená paní Ivo, homeopatii jako léčebnou metodu používají ve světě jak lékaři, tak i specializovaní homeopaté - nelékaři, kteří kromě náročného studia klasické homeopatie absolvovali také studium základů medicínských znalostí a mají také splněný určený počet hodin homeopatické praxe. Zajímá-li Vás tato tematika více, můžete si přečíst stránku o ECCH na mém webu www.klasickahomeopatie.cz, a dále se podívat na web České komory klasické homeopatie, sdružující ve svých řadách jak homeopaty lékaře, tak právě i homeopaty nelékaře - www.homeopathy.cz

vyřešení emočních zranění a traumat z minulosti, práce na svém osudu

3. Na stránce o odlišnosti jednotlivých homeopatických směrů v ČR uvádíte, že pomocí klasické homeopatie můžeme pracovat na svém vývoji, osudu, dokonce že si jejím prostřednictvím můžeme v sobě i nějak dozpracovat, doléčit svoji minulost. Nevím, zda jsem pochopila správně informace z vašich stránek, proto chci požádat o doplnění informace, co více si pod tímto mohu představit.

Ano, toto všechno je pravda. Celá problematika je ale natolik obsáhlá a složitá, že není v mých silách odpovědět Vám v této poradně do takové hloubky, jak by bylo k objasnění celé problematiky potřeba. Doporučila bych Vám ale prostudovat si dostupnou literaturu o klasické homeopatii na našem trhu, zejména knihu anglického homeopata Petera Chappella Homeopatická samoléčba a také knihy německého homeopata a esoterika Thorwalda Dethlefsena Osud jako šance a Nemoc jako cesta.

hormonální antikoncepce

4. Vážená paní Mašková, můžete mi prosím ve stručnosti popsat pohled klasické homeopatie na problematiku hormonální antikoncepce? V běžně dostupných zdrojích, literatuře, jsem se dočetla většinou samou chválu, zajímal by mně proto Váš pohled na věc. Díky Adéla

Osobně vidím největší problém HA v nedostatečném vysvětlení této metody ženám - není to totiž tak neškodné, nevinné, jak farmaceutický průmysl hlásá. Rizika hormonální antikoncepce, o kterých se příliš nemluví - postižení osobnosti, dětí, riziko rakoviny a jiných nemocí. Před několika lety uveřejnil časopis Týden ve svém článku do té doby málo publikované informace o vedlejších, velice závažných účincích HA. V dohledné době přitom ovšem nikdo nemá sílu porazit farmaceutický průmysl. S problémem antikoncepce také velmi úzce souvisí problém chybějící menstruace, ztráty menstruace. Nikdo se dívky přitom nezeptá, jaké zranění ji potkalo, že nedostala menstruaci - nevyřešený problém se přitom dál vyvíjí v psychice, pod hormony - objevuje se pod tím proces zánětů, nevyřešených situací. Tyto psychické situace, problémy hormonální antikoncepce samozřejmě nejen že neřeší, ale problém potlačuje, zatlačuje hlouběji do psychiky - na rozdíl od homeopatické léčby, která ho z člověka uvolňuje, spouští.

štítná žláza

5. Vážená paní Mašková, od dcery (Andrejka, pomohla jste jí k miminku) jsem se dozvěděla, že se zabýváte nejen léčbou neplodnosti a proto se na Vás obracím se svým problémem. Od r.1995 se léčím se zrychlenou činností štítné žlázy. Ta léčba jako taková mě nikterak nezatěžuje, prostě beru léky a nemám problém. Ten ovšem nastává teď, když mě můj lékař přemlouvá k radikálnímu řešení: operace/radioaktivní likvidace. Mně se do toho vůbec nechce, protože se mi takové řešení zdá příliš konečné a já jsem stále přesvědčená, že když to kdysi začalo, tak to musí zase jednou skončit, ovšem medicína si to nemyslí. Shodou okolností mi volala dcera, že léčíte také štítnou žlázu. Paní Mašková, mohla bych Vás požádat, abyste se ujala také mě? Kateřina J.

Dobrý den, paní Kateřino. Jsem ráda, že jste mi napsala, protože stejně jako Vy si nemyslím, že takto radikální řešení je jediné možné, a hlavně také že se tím vyřeší zdravotní problém u pacienta, že problém zmizí. Tímto způsobem léčí klasická medicína, kdy se problémy u pacienta alopatickým způsobem potlačují. My však budeme pracovat klasickou homeopatií na tom, aby se Vám štítná žláza opravdu začala uzdravovat, a budeme tedy nejen posilovat Vaše fyzické tělo, ale zejména i uvolňovat, odlečovat, čistit Vaši psychiku, neboť zde leží původ Vašeho problému. Počítejte však s tím, že pokud jste problém neřešila tolik let, může být i léčba klasickou homeopatií během na delší trať. Stojí to však určitě za to :-).

plané neštovice

6. Vážená paní inženýrko, zajímá mne, zda existují homeopatika (pokud ano, lze je volně zakoupit v lékárně?) na léčbu/prevenci planých neštovic u 15-ti měsíčního dítěte. Zatím bylo pouze vystaveno viru (před třemi dny), infekce dosud nepropukla. S díky a s pozdravem M.M.

Hezký den, homeopatické léky, které se používají při léčbě planých neštovic existují, pohled klasické homeopatie na tyto dětské nemoci (podobně jako na zarděnky, spalničky apod.) je však takový, že čím více těchto dětských nemocí dítě v ranném dětství prodělá, tím lépe pro jeho imunitní systém, což mimo jiné znamená, tím méně do budoucna problémů s alergiemi, chronickým únavovým syndromem, rakovinou apod. Kdybyste přesto chtěla homeopaticky léčit svoje dítě, doporučila bych Vám osobní návštěvu u klasického homeopata.

konstituční a klasická homeopatie

7. Vážená paní Mašková, můžete mi prosím trochu více objasnit, jak si představit klasickou homeopatii, léčbu po vrstvách? Navštívila jsem totiž homeopatku, která se prezentuje také jako klasická, avšak dle Vašich webovek nyní zjišťuji, že to byla nejspíše konstituční homeopatie. Moc děkuji, jestli se budete mým dotazem zabývat. Věra

Dobrý den, paní Věro, již jsem si toho také sama všimla, bohužel se dnes spousta konstitučních homeopatů přejmenovala na klasické :-(, neboť klienti mají dnes již mnohem více informací než dříve a ke konstitučnímu homeopatovi by jich dnes již řada nepřišla. Nejsnáze rozlišíte klasickou a konstituční homeopatii tak, že při konstituční se vybírá homeopatický lék podle tzv. totality symptomů, tj. u klienta se sesbírají bez ladu a skladu všechny jeho fyzické i psychické příznaky, v současnosti i minulosti, a na základě tohoto se hledá lék, který "vyřeší vše". Tato metoda je nepřesná, neboť se při ní nebere v potaz, že se člověk v průběhu života mění, vyvíjí, jiný je v dětství, jiný v dospělosti. Klasická homeopatie pracuje s více homeopatickými léky, kterými pokrývá jednotivé časové úseky života člověka.

Vyrážka u manžela

8. Vážená paní Mašková, ze zoufalství jsem se dala do brouzdání po internetu a hledání pomoci. Jde o mého manžela, u kterého se přesně po roce objevila vyrážka takřka po celém těle. To samé měl loni - v trochu bouřlivější formě. Léčil se na kožním, ale bez výsledku. Jsem z toho sama nešťastná a raději bych vyrážku převzala na sebe, ale to bohužel nejde, tak se alespoň snažím najít pomoc. Budu Vám vděčná, pokud mi odpovíte, ale ještě lépe, pokud mého muže přijmete do léčení. V očekávání Vaší odpovědi s přáním všeho dobrého Hana K.

Paní Hano, dobrý den, ráda pomůžu Vašemu manželovi s řešením a léčením jeho problému, bylo by však potřeba, aby aktivita vyšla z jeho strany, aby on sám se chtěl začít klasickou homeopatií léčit. Bude-li tedy chtít, ať se mi sám ozve, abych ho mohla přijmout do léčení, případně byste mu mohla dát nejdříve k prostudování např. i můj web, aby se mohl sám informovat o tomto způsobu léčby (včetně nutnosti homeopatických zhoršení), a poté se rozhodnout, zda bude do léčby chtít vstoupit.

vysoké potence homeopatických léků - nedoporučuji

9. Milá paní Mašková,objevila jsem Vaše zajímavé stránky. Léčím se už podruhé, jedná se o konstituční léčbu s vysokými potencemi (1000). Chtěla bych znát Váš názor na používání takto vysokých potencí léků. Díky za odpovědˇ. Marie

Vážená paní Marie, osobně nepoužívám takto vysoké potence homeopatických léků, pracuji s potencemi nižšími, které ale při speciálním naředění vykonají stejnou práci jako potence vysoké, léčba však postupuje jemněji, šetrněji ve vztahu ke klientovi. U vysokých potenci hrozí ještě to nebezpečí, že není-li lék vybrán zcela přesně, zaléčí klienta v takto vysokých sférách, problémy se pak hromadí v psychice a neprocházejí do fyzického těla, neodcházejí v podobě homeopatických zhoršení z pacienta ven, a klient se pak nemusí cítit vůbec dobře psychicky ani fyzicky, je zaléčený, potlačený.

firmy Energy a Diochi

11. Mila pani Maskova, chtela bych se zeptat, jestli je mozne v prubehu lecby klasickou homeopatii uzivat take pripravky od firmy Energy, prip. Diochi. Mohou tyto bioinformacni pripravky zeslabit ci nejak ovlivnit ucinek homeopaticke lecby?

Hezký den, v průběhu léčby klasickou homeopatií bysta neměla užívat žádné jiné homeopatické léky, ani přípravky od firmy Energy, ani Diochi, abyste si tím průběh léčby klasickou homeopatií negativně nenarušila, abyste se jimi nepotlačila - nezaléčila.

"nové" fyzické symptomy po podání léku

12. Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, jestli se po podání homeopatického léku mohou vyskytnout nějaké nové fyzické potíže, které nemají s nemocí nic společného. Děkuji Vám za odpověď. Magda

Paní Magdo, i "nové" fyzické symptomy, které nemají zdánlivě s nemocí nic společného, ve skutečnosti znamenají to, že se něco děje, řeší. Problém je, že si již většinou nepamatujeme, jaké jsme měli příznaky nemocí v dětství, v prenatálním období, případně co za nemoci měli naši rodiče a prarodiče. Takhle daleko do naší minulosti totiž můžeme zasáhnout homeopatickým lékem, takto staré, nevyřešené věci se mohou v průběhu léčby v nás začít řešit, léčit. "Nové" potíže, které s v průběhu léčby klasickou homeopatií mohou objevit ve formě homeopatického zhoršení, jsou tedy v pořádku, neboť lék z nás uvolňuje, léčí, čistí všechny nánosy problémů, které jsme si za minulost v sobě nashromáždili, a které si tedy takto již nebudeme muset nést s sebou do budoucnosti.

klasická homeopatie jako "hormonální antikoncepce" - nelze

13. Zaujal nás tento přírodní způsob léčby a velice by nás zajímalo, jak je možné aplikovat homeopatii jako antikoncepční metodu. Předem děkujeme za odpověď. S pozdravem Petra a Lucka

Dobrý den, Petro a Lucko, klasickou homeopatii nemůžete použít jako antikoncepční metodu ve smyslu zabránění otěhotnění, ale jejím prostřednictvím se dají upravit poruchy menstruačního cyklu, tzn. bolestivá, předčasná, nepravidelná, opožděná atd. menstruace. Klasická homeopatie se naopak dá velice dobře uplatnit při problémech s plodností, otěhotněním, donošením miminka apod.

homeopatie a dědičná onemocnění

14. Slyšela jsem, že klasická homeopatie dokáže léčit i dědičná onemocnění. Je to pravda? Stáňa

Ano. Některá onemocnění se přenášejí jako mentální otisk z minulých generací na současné, proto můžeme v některých rodinách vysledovat více rakoviny, v jiných zase spíše alergii nebo problémy s kůží, v dalších srdeční problémy. Tyto nemoci se táhnou rodinami a předávají se dál, z generace na generaci. Nemoci, které měli naši rodiče, prarodiče i další generace před námi, jsou v nás jakoby uložené a mohou, ale nemusí se projevit - záleží na vyvolávacím faktoru, situaci, do které se dostaneme. Proto je dobré, vyskytují-li se v rodině klienta tyto a podobné závažnější nemoci, projít tzv.miasmatickou léčbou. Tímto způsobem se dá v rodině přetrhnout řetězec dědičných onemocnění tak, abychom jimi případně nemuseli sami onemocnět do budoucnosti. Více o léčbě dědičné zátěže najdete na mém webu www.klasickahomeopatie.cz, strana Neplodnost.

homeopatická léčba vede u klienta k osobnostnímu růstu

15. Mám pětiletého syna, který má asi 2 roky záškuby při usínání a někdy i během dne. Může mi pomoct homeopatická léčba bez toho, aniž by šel syn intelektově dolů. Je na svůj věk moc šikovný a jinak naprosto zdravý. Děkuji Ludmila

Vážená paní Ludmilo, léčba klasickou homeopatií nikdy člověka netáhne intelektově dolů, ale právě naopak - v jejím průběhu se člověk mění, a intelektově jde nahoru. Toto je moje osobní zkušenost s klienty, kterou potvrzují i moji kolegové, klasičtí homeopatí, a zároveň je to jeden z pilířů filozofie klasické homeopatie - člověk jde nahoru mentálně, fyzicky i emocionálně tak, jak se zbavuje v průběhu léčby zátěže minulosti, svých emočních zranění, citových traumat. Proto Vám léčbu pro Vašeho syna mohu jen doporučit.

sebedestrukce a klasická homeopatie

16. Prostudovala jsem si podrobně Vaše stránky, kde několikrát zmiňujete slovo sebedestrukce, sebedestruktivní. Mohla byste prosím krátce vysvětlit, co si pod tím mám představit? Děkuji Markéta

Publikovala jsem na toto téma článek na webu Doktorka.cz:

SEBEDESTRUKCE A KLASICKÁ HOMEOPATIE

Lidé, kteří sami sebe nějakým způsobem ničí, destruují, řadíme v klasické homeopatii pod sebedestruktivní, luetické miasma. Destrukce může probíhat dvěma možnými způsoby: 1. navenek, kdy člověk někoho, nebo něco ničí, nebo se sám nechává ničit 2. dovnitř, kdy ničí sebe – potom mluvíme o sebedestrukci. V praxi se ale setkáváme s tím, že se oba tyto způsoby u klientů prolínají. Stejným způsobem se dá rozlišit destrukce, která probíhá 1. v psychice, mysli – potom mluvíme o závislostech – na alkoholu, kouření, drogách, na práci, ale patří sem také rychlá jízda v autě, všechny psychické nemoci úzkostmi a depresemi počínaje a těžkými psychiatrickými onemocněními konče 2. na fyzickém těle – bolesti a následný rozpad kostí, kloubů, mozkové příhody, cukrovka, problémy se srdcem, samovolné potraty, vrozené vývojové vady, deformace těla, velké bolesti hlavy, křečové žíly, úrazy, vředy, sklon k hubnutí, mentální anorexie, vypadávání vlasů, deformace zubů, borelióza, encefalitida apod. Co mají všichni lidé, kteří se ničí, společné? Někdo v jejich rodině v minulosti prodělal onemocnění syfilis, které přežil. I když bylo léčeno, mentálně se dispozice k této nemoci předávají dál, z generace na generaci. Jde o rozklad, rozpad, ať již na úrovni osobnosti nebo fyzického těla. Homeopatickým lékem, který v těchto případech postup nemoci, případně dispozici k tomu onemocnění zastaví, je nosoda, vyrobená ze syfilis, s homeopatickým názvem Luesinum (Syphilinum). Z minulosti je dobře znám obraz syfilika – člověka, jehož prodělaná nemoc natrvalo vyřadila ze života, se všemi nenávratnými změnami z toho vyplývajícími – at´ již šlo o rozpad obličeje, zvláště pak nosu, končetin, či specifickou vyrážku na kůži, zduření genitálií, abscesy a hnisání. Postižení většinou hned neumírali, ale degenerovaní žili dál, bledí, anemičtí. Léčba bývala velmi drastická, horší než sama nemoc, používala se k ní rtuť, později se přecházelo k arsénu. V současnosti se používají antibiotika, ale i nadále představuje syfilis ve světě problém. Šetrnějším, ale také efektivnějším způsobem, jak nejen tuto nemoc vyléčit, ale také odstranit, aby se dispozice k ní nepředávala v generacích stále dál (např. z matky na plod), je odléčení klasickou homeopatií homeopatickým lékem Luesinum. Máte-li vy osobně, nebo někdo ve vaší rodině v generaci před vámi některý z výše uvedených symptomů, případně jenom sklony k extrémním mentálním stavům jako jsou násilí, pocity pronásledování, neadekvátní strachy z nemocí, posedlosti, deprese, monománie, zmatenost mysli, demence, nespavost, sebevraždy, vraždy, můžete uvažovat o vhodnosti užití homeopatického léku Luesinum pro vás. Konečné a kvalifikované rozhodnutí, zda Luesinum opravdu koresponduje s vašimi problémy, by však mělo vždy náležet do rukou zkušenému klasickému homeopatovi, který také dokáže posoudit výši potence a četnost užití tohoto léku.

nemoc v celé rodině

17. Dobrý den, celá naše rodina je nemocná - mě trápí bolestivá menstruace, manžel má ekzém, dceři lékaři diagnostikovali počínající astma a syn trpí na časté záněty středouší. Můžete nám prosím doporučit vhodné homeopatické léky, které by nám pomohly? Děkuji Eva

Paní Evo, poslat Vám názvy jednotlivých homeopatických léků, které by Vám na všechny Vaše nemoci pomohly, nemohu. Protože stejně jako když nás bolí zub, nespravujeme si ho sami a jdeme k zubaři, stejně tak bychom měli při zdravotních potížích, chceme-li se léčit klasickou homeopatií, navštívit kvalifikovaného klasického homeopata.

změny v okolí u klienta v průběhu léčby klasickou homeopatií

18. Kdesi jsem četla, že prochází-li člověk léčbou klasickou homeopatií, mění se nejen on sám, ale i jeho okolí. Je to pravda, a proč k tomu dochází? Děkuji Vám za odpověď, Pavel

Ano, je to pravda, v průběhu léčby klasickou homeopatií bývá častá velmi silná reakce okolí. Homeopatickým lékem totiž podáváme klientovi vibraci, s jejíž pomocí se on převibruje, přeladí, změní se. A na tuto změnu je jeho okolí nuceno nově reagovat. Představte si ženu, která byla většinu svého života hodná, každému se snažila vyhovět, nikomu neodporovala, všechny negativní emoce i vztek v sobě potlačovala. Po užití homeopatického léku se změní - začne se více prosazovat, nenechá si již všechno líbit, přestane mlčet a bude se více projevovat - a její okolí tuto změnu samozřejmě také zaznamená, a musí na ni nějakým způsobem nově reagovat.

klasická homeopatie jako prevence

19. Vážená paní Mašková, jsem nadšena z Vašich stránek, jelikož homeopatie mě zajímá již delší dobu, ale musím se přiznat, že Vaše názory mě natolik ohromily, že bych se ráda stala Vaší klientkou. Zajímalo by mě, jak o sebe pečovat v rámci prevence. Jak předejít nemocem? Já vím, žít v souladu.....Těším se na odpověď a případné osobní setkání. Děkuji za Vaši práci, jsem nadšená. Přeji krásný den Jana

Přeji Vám také pěkný den, paní Jano. K Vaší otázce: prevence v rámci klasické homeopatie je projít miasmatickým čištěním, kdy se homeopatickými léky odstraňuje dědičná zátěž, sklon k tomu onemocnět některými závažnějšími nemocemi, které se v rodinách předávají dál z generace na generaci - TBC, cukrovka, infarkty, mozkové mrtvice, ekzémy, rakovina. Poté přejít na odstraňování našich traumat z minulosti, které způsobují naše současné problémy fyzické i psychické, tj. léčba po vrstvách. Prevencí je tedy již léčba klasickou homeopatií sama o sobě :-). Se svými klienty buduji dlouhodobé vztahy, a ráda pomohu i Vám...

délka homeopatické konzultace, neužívat jiné než doporučené homeopatické léky

20. Dobry den, rada bych se k Vam objednala. Je pravda, ze vstupni konzultace trva opravdu 90 minut, jak pisete na svych strankach? Neni na zavadu, ze ted uzivam homeopatika predepsane od me homeopaticky? Dekuji a budu se tesit. Vlaďka

Dobrý den, paní Vlaďko, vstupní homeopatický pohovor při léčbě klasickou homeopatií skutečně trvá takto dlouhou dobu. Budete-li se chtít klasickou homeopatií léčit, budete muset přestat užívat jiné homeopatické léky, abyste si jimi průběh léčby klasickou homeopatií negativně nenarušila.

rýma a kašel u dětí - klasická homeopatie jako prevence

21. Dobrý den, mám problém se svojí čtyřletou dcerou, v tomto inverzním počasí často trpí zahleněným kašlem a rýmou, lékařka nám předepisuje neustále Mucosolvan. Zahleněný kašel se vyskytuje i u syna 6let. Doma dostávají jitrocelový sirup a echinaceový sirup, pravidelně v tomto období užívají vitamíny. Prosím o radu na tyto problémy a radu jak předcházet těmto problémům - prevence. Velice Vám děkuji za odpověď. Klára

Vážená paní Kláro, klasická homeopatie si dokáže velmi dobře poradit s problémy, které popisujete, a je zároveň i prevencí závažnějších onemocnění v budoucnosti. Problém je, že i když děláte všechny dobré věci, které dětem pomáhají na fyzické úrovni posilovat jejich imunitu - sirupy, Echinacea, vitamíny, je potřeba jim pomoct na ještě hlubší rovině, tam, kde leží příčina nemoci. Do těchto hlubokých úrovní se dostanete právě homeopatickým lékem při léčbě klasickou homeopatií tak, aby se stavy nachlazení a kašle již také nevracely zpět a neopakovaly. Proto bych doporucila Vašim dětem léčbu klasickou homeopatií jako prevenci případných dalších onemocnění do budoucnosti.

léčba neplodnosti

22. Vážená paní Mašková, obracím se na Vás s prosbou o radu. S manželem se snažíme již 8 měsíců počít miminko. Obrátila jsem se na homeopatku v našem městě, na základě vyšetření (rozhovoru) mi určila jako konstituční lék Lycopodium. Může tento můj konstituční lék zvýšit šanci na otěhotnění, nebo musím užívat ještě jiný homeopatický lék? Případně bych chtěla poprosit o radu, jak brzy otěhotnět. Předem mnohokrát děkuji za odpověď. Olga,22 let

Hezký den, paní Olgo, konstituční lék bohužel většinou nevyřeší to, proč jste dosud nemohla otěhotnět. Neumí totiž pracovat s Vašimi bludy, emočními zraněními, traumaty, kterými jste v životě prošla. Je tedy potřeba jít do problémů hlouběji a pomocí přesnějších homeopatických léků Vám pomoci. Často se také stává, že blok není u Vás, ale u Vašeho manžela, proto je dobré zapojit do léčby i partnera. Další informace o léčbě neplodnosti naleznete na mém webu www.klasickahomeopatie.cz na straně Neplodnost.

současná léčba homeopatickými a alopatickými léky

23. Milá paní Mašková, líbí se mi Vaše internetové stránky. Nacházím tady to, co sama vyznávám a přijímám bez výhrad. Obracím se ale na Vás s dotazem: Lze při léčbě homeopatiky nadále užívat chemické léky bez toho, aby byl ovlivněn účinek homeopatik? Já to cítím tak, že každý z těchto léků působí v jiné úrovni (chemické ve fyzické, homeopatika v duchovní), proto se tam nemůžou "potkat". Jak to vidíte Vy? S pozdravem a přáním mnoha úspěchů. Viera

Dobrý den, paní Viero, je to přesně jak píšete, homeopatické léky působí díky svému napotencování, naředění velmi vysoko v naší psychice, v mentální sféře, chemické v nás působí na fyzické úrovni, proto není problém procházet homeopatickou léčbou, i když klient užívá alopatické léky, protože jimi nemůže být účinek homeopatických léků ovlivněn, narušen.

výchovné problémy u syna

24. Vážená paní Mašková, obracím se na Vás s problémy ohledně svého 15-tiletého syna. V souvislosti s pubertou jsou s ním značné výchovné problémy, především s chozením za školu, chorobnou leností a neschopností se přinutit učit, s tím související různé akce, kdy podvádí ze strachu, vliv špatných kamarádů atd. Dokáže homeopatická léčba ovlivnit i problémy související s osobnostními postoji, jako je neschopnost přinutit se učit, podvědomý strach a podceňování se? Děkuji za předem za názor. S pozdravem Blanka

Vážená paní Blanko, klasická homeopatie je léčba, která hledá příčinu všech nemocí uvnitř nás, v naší mysli, duši. Jejím prostřednictvím se neléčí pouze fyzické příznaky nemocí, ale především náš mentální stav. Proto výchovné problémy u Vašeho syna jsou klasickou homeopatií léčitelné stejně dobře jako jakýkoli jiný problém, ať fyzický, nebo psychický.

odléčit současný stav, který klienta nejvíce trápí

25. Vážená paní Mašková, prosím Vás o informaci, jak je správné postupovat při léčbě klasickou homeopatií, zda se nejdříve odlečuje současný stav u klienta? Děkuji, Marta

Pěkný den, paní Marto, ano, při léčbě klasickou homeopatií je potřeba řešit u klienta to, co je teď, co ho nejvíce trápí, a to odléčit. Dá se ale postupovat také i celkovým posilováním klienta, fyzickým i psychickým, jak to umí tzv.miasmatické homeopatické léky.

užití současně 2 homeopatických léků - nedoporučuji

26. Bylo mi lékařem doporučeno na ustálení nízkého tlaku brát 1x5 kuliček Veratrum Album a na točení hlavy 1x5kuliček Arnica. Užívám toto 1 měsíc a nepociťuji žádné zlepšení. Jak dlouho mám tyto preparáty užívat nebo mám přestat? Děkuji za odpověď

Hezký den, užíváte-li 2 homeopatické léky současně, bohužel jste se nedostala ke klasické homeopatii, kdy zásada č.1 zní podat vždy pouze jeden jediný lék v jednom čase, nikdy ne souběžně 2 nebo více homeopatických léků. Při léčbě klasickou homeopatií se také, na rozdíl od alopatické léčby, nevybírají léky "na něco" (nízký tlak, točení hlavy), ale vždy na celkový obraz člověka, včetně mentálních symptomů. Jde o to, aby se příznak nemoci nepotlačil, ale vyléčil. Přijde-li za klasickým homeopatem několik klientů se stejným problémem (nízký tlak, točení hlavy), každý z nich bude odcházet s jiným homeopatickým lékem, vybraným na základě individuálního obrazu každého jednotlivého člověka. Léky se nevybírají na nemoc, diagnózu, ale pro člověka jako neopakovatelnou individualitu. Proto Vám tedy nemohu užívání homeopatických léků způsobem jako dosud doporučit.

průběh léčby, různé potence léku

27. Milá Báro, píšu Ti nějaké novinky, co nového u mě v léčbě. Včera jsem si vzala Pulsatillu a už během dne jsem na sobě cítila účinky. Deprese a večer se ještě prohloubila. A dnes ráno to pokračuje. Myslíš, že už tak rychle léky mohou účinkovat? Nevím, co mám dělat, fakt se necítím, jak dlouho to může trvat? Katka

Milá Katko, lék v tobě začíná působit okamžikem, kdy se rozpustí v ústech. Délka reakce - to je individuální, záleží, kolik toho v sobě máš nevyřešeného uloženého, nashromážděného - čím více zablokovaných věcí v sobě máme, tím bude reakce na lék delší. Pocit opuštěnosti, hlavní téma Pulsatilly, byl u Tebe jedním z hlavních pocitů, se kterými jsi do léčby vstupovala, takže to ještě nějakou dobu nejspíš potrvá. Abych ti napsala něco povzbuzujícího: říkej si, že je dobře, že lék z tebe vytáhnul to špatné, co si v sobě neseš z dětství nebo i nedávné minulosti, současnosti, takže i když je Ti teď špatně, pracuješ s jeho pomocí na tom, aby Ti v budoucnu bylo dobře.

nemoc jako blud

28. Hezký den, na Vašich webovkách jsem někde narazila na pojem bludů, že nemoc je nezpracovaný blud. Můžete mi to prosím trochu objasnit, děkuji, Marta Š.

Nemoc je součást našeho vývoje dopředu. Vzniká v okamžiku, kdy si něco nedokážeme prožít na duševní úrovni, potlačíme to, nedokážeme tím projít. Nemoc je blud, který se projevuje na fyzickém těle. Nemoc vzniká tehdy, když naše reakce na situaci se díky bludu stává omezená. Původní situace už neexistuje, ale zanechala otisk, stopu. Čím více nejsme schopni reagovat na současnou situaci, tím více jsme nemocní. Zdraví tedy znamená svobodu člověka být v současném okamžiku a naplnit smysl svého života. Člověk je nástrojem ducha, jímž mu byl stanoven určitý úkol. Nemoc stojí v cestě schopnosti organismu tento smysl naplnit, protože člověku nedovoluje reagovat na přítomnost. Nutí ho reagovat podle situace z minulosti. Léčba je navrácením zdraví. Toho docílíme, když si klient uvědomí vlastní chybné vnímání reality. Umožní mu to, postaví-li se tváří v tvář vlastnímu bludu. Představuje to základ zákona podobnosti, na kterém je homeopatie založena. Rozhodneme-li se pro léčbu klasickou homeopatií, rozhodujeme se pro odstraňování našich bludů. Tím, že blud je chybné vnímání reality, je také nemoc chybné vnímání současnosti. Celý mentální stav člověka je projevem tohoto chybného vnímání, bludu. Po podání homeopatického léku projdeme naším bludem a nemoc se pak nemusí projevit na fyzické úrovni. Lék nám tak nastaví zrcadlo našeho bludu, toho, jak zkresleně vnímáme realitu.

emoční traumata, zranění jako příčina našich nemocí

29. Děkuji, mohu požádat ještě o bližší objasnění pojmu emoční traumata, zranění, jako příčina našich nemocí? :-) Děkuji, Marta Š.

Všichni na své cestě životem prožíváme různá traumata, emocionální zranění. Jako děti jsme např.cítili nedostatek lásky rodičů, připadali jsme si bezvýznamní a nedocenění ve velkém světě. Nebo na nás skočil velký pes a my se vylekali, případně nás přepadl zloděj a okradl nás, mnoho žen bylo znásilněno. Všechny tyto události nás ovlivňují dál, aniž bychom o tom věděli. Pokud je totiž člověk dlouhý čas zvyklý na nějakou situaci nebo potká-li ho během života nějaké silné trauma či stres, zanechá to v jeho paměti stopu. Tuto stopu, otisk stále nosíme dál v sobě, i když už jsme na zraňující událost dávno zapomněli. Stačí ale sebemenší podnět, který traumatickou situaci jen mírně připomene, a organismus reaguje na danou situaci nepřiměřeně. Tato nepřiměřená reakce může mít mnoho podob a v klasické hoeopatii to nazýváme nemocí. Nemoc ovšem nemusí vzniknout pouze výše popsaným způsobem, nýbrž dochází i k přenosu otisků, stop, z rodičů na dítě během početí, v těhotenství, v duchovní rovině i k přenosu mentálních otisků z generací našich rodičů, prarodičů a dalších předků na nás. Pokud se tyto otisky neuvedou do rovnováhy vhodným přirozeným způsobem - např. léčbou klasickou homeopatií, najde si organismus kompenzaci v podobě tělesné nemoci.Všechny poruchy našich orgánů mají prvotní příčinu v traumatech, se kterými jsme nebyli schopni se vyrovnat v době, kdy nastaly, ani později. Když např. někdo z našich blízkých nečekaně zemře, potřebujeme truchlit. Nemůžeme-li ale plakat, protože už jsme zapomněli jak, zůstane v našem nitru rána. Pokud se později v našem životě rozvinou symptomy jako chronická únava, senná rýma nebo bolesti hlavy, většinou si je nespojíme se zadrženým smutkem. Jinou příčinou traumatu může být potlačení pocitu vzteku, nenávisti, zrady. Události jako nehoda, ztráta zaměstnání nebo partnera, stěhování apod. také mohou zanechat stopu v našem životě. Z duševního zranění se člověk může uzdravit sám, přirozeným způsobem - pláčem, smíchem, žertováním apod. Nebo léčbou klasickou homeopatií. Homeopatické léky napodobují vnitřní zranění, upomínají tělo, jak je má odblokovat a vyřešit, takže trauma pak zmizí samo přirozenou cestou. Tím, že se zbavíme vnitřních zranění, odezní vnější příznaky, nemoci.

anglická homeopatická lékárna Helios

30. Pěkný den, prosím o informaci, kde se dají opatřit homeopatické léky, které běžně neseženu v českých lékárnách - zjistil jsem, že zde je pouze omezený výběr? Díky, Jan

Objednat můžete v anglické homeopatické lékárně www.helios.co.uk.

co jiného než klasická homeopatie by již mělo klientovi pomoci?

31. Dobrý den, mohu se prosím zeptat, jste přesvědčená, že lze homeopaticky odléčit i těžké nemoci, s nimiž si běžná západní medicína moc neví rady?

Určitě ano, co jiného než léčba klasickou homeopatií by již mělo klientovi pomoci? Alopatická medicína příznaky nemocí pouze potlačuje, naopak klasická homeopatie je uvolňuje, nechává z klienta odejít pryč. Nemá-li klasická homeopatie léky na určitou nemoc, nemá je již nikdo :-).

délka léčby klasickou homeopatií

32. Hezký den, mám dotaz, jak dlouho přibližně léčba klasickou homeopatií asi trvá? Děkuji, Ilona B.

S klienty odlečuji jejich hlavní problém, s nímž do léčení přišli. To bývá záležitostí několika měsíců léčby. Poté, chtějí-li pracovat na svém zdravotním stavu dále, pokračujeme na zlepšování jejich psychického i fyzického stavu, vždy je co řešit - léčit. Mám mnoho klientů, kteří se klasickou homeopatií léčí dlouhodobě, protože považují tento způsob léčby za výbornou možnost prevence. Vždy je co dolaďovat, a do čeho jiného, než do svého zdraví, by měl člověk investovat :-).