Smaller Default Larger

Případ mojí pacientky

Smutek jako příčina nemožnosti otěhotnět a donosit zdravé miminko – odstranění destrukce a sebedestrukce a muriatická linie homeopatických léků.

 

Často mi přicházejí do poradny pacientky, které nemohou otěhotnět, nebo opakovaně potrácejí apod. Ptají se, jak budeme postupovat, jak jim nejlépe pomoci. Je to vždy individuální záležitost, záleží na tom, co má ta která žena za sebou (a v sobě :-))

Žena 33 let:

Fyzické problémy v současnosti – 3 spontánní potraty v 1. trimestru v posledních 5 letech

Fyzické problémy v minulosti – častá nachlazení, rýmy

Rodinná anamnéza - v rodině babička 1x samovolně potratila, maminka 2x, alergická rýma v rodině

Psychicky nyní – smutná, deprese, strach z budoucnosti

Psychicky v minulosti – v dětství a dospívání problémy s matkou, později se i se sebou jako ženou, smutná, melancholická

Nejprve jsem podávala Luesinum v prvním a třetím ředění na odstranění destrukce a sebedestrukce, proč tolikrát potratila, a vzhledem k opakujícím se potratům v rodinné anaméze. Dále jsem s klientkou prošla všechny miasmatické léky, vzhledem k rodinné anaméze.

Akutně byla paní v obraze homeopatického léku Ignatia po posledním potratu.

Dále jsem s paní prošla jednotlivé vrstvy homeopatických léků - muriatickou linii. Tuto řadu jsem zakončila Pulsatillou za homeopatické rostliny.

Poté paní spontánně otěhotněla, miminko v pořádku donosila, a nyní porodila zdravou holčičku.

Nedá se však postupovat takto rutinně ve všech případech, kdy pacientka nemůže otěhotnět, zde byla nejzřetelnější rovina destrukce a sebedestrukce a linie smutku, ale u jiných žen to může být jinak.